Wnętrze domu w stylu amerykańskim

Data dodania: 10.10.2016


Chociaż urządzanie domu inspirowane wnętrzami skandynawskimi wciąż ma wielu zwolenników, to nie brakuje osób, które poszukują nieco bardziej oryginalnego pomysłu na urządzenie domowej przestrzeni. Ciekawą propozycją jest wnętrze domu w stylu amerykańskim, podobne do tych, jakie znamy z filmów i seriali zza oceanu. Jakie elementy architektury wnętrz są charakterystyczne dla tego typu domów?

Otwarta przestrzeń

Niewątpliwie cechą charakterystyczną dla Amerykanów jest ich otwarte i pozytywne podejście do życia, co przejawia się również w tym, jak wyglądają ich domy. Obszar dzienny,  czyli salon i duża kuchnia są niemal zawsze urządzone w otwartej przestrzeni. Nie tylko pozwala to na bezproblemową komunikację, ale sprawdza się właśnie ze względów praktycznych.

Klasyczne solidne meble

Ponieważ dom w takim stylu, niczym z amerykańskiego przedmieścia, w dużej mierze czerpie ze stylu klasycznego, musi się w nim znaleźć odpowiednie wyposażenie. Zazwyczaj są to solidne, nieco masywne meble, wykonane z gatunków drewna w neutralnych, ciepłych kolorach. Dzięki temu wnętrze jest przytulne i zachęca do spędzania w nim czasu.

https://unknown-number.co.uk/number/01916911752

Kuchenna wyspa

Amerykanie są doskonałymi gospodarzami – często wydają przyjęcia ogrodowe i zapraszają znajomych na różnego rodzaju imprezy w zaciszu domowym. Między innymi dlatego tak ważne jest odpowiednie zaplecze w postaci przestrzennej kuchni, w której nie może zabraknąć wyspy, która jest jednocześnie dodatkowym miejscem roboczym, jak i stylowym elementem wyposażenia wnętrza.

Eleganckie sztukaterie

Elementem, który wyróżnia wnętrza domów amerykańskich są bez wątpienia sztukaterie. Najczęściej są montowane tuż przy suficie lub na ścianach, rozdzielając płaszczyzny na mniejsze części. Nieco rzadziej można się spotkać z zastosowaniem boazerii. Cechą wspólną jest dla nich neutralne, eleganckie tło, czyli ściany w pastelowych, jasnych i ciepłych kolorach.

Nietypowe pomieszczenia

W amerykańskich domach standardowo można znaleźć wiele pomieszczeń, których na próżno szukać w nieruchomościach nad Wisłą. Z jednej strony wynika to z innych przyzwyczajeń i tradycji, ale trudno nie zauważyć też bardziej przyziemnej kwestii, jaką jest różnica powierzchni budynków. Budowa domów w Polsce bazuje na projektach o powierzchni użytkowej do 140 m2 – te większe, o powierzchni ponad 200 m2 to raczej przypadki marginalne . Tymczasem Amerykanie preferują dużo większe domy, w których znajduje się miejsce na przykład na spiżarnię, garderobę, pokoje gościnne czy gabinet, a nawet siłownię.


Deweloper – budowa nowoczesnych domów: www.tlsdeveloper.pl

Autofolierung NRW