Nietypowe wykończenie wnętrz, czyli dom z pomysłem

Data dodania: 15.11.2016


Wraz z postępującymi pracami na budowie, przyszły właściciel domu zaczyna snuć coraz bardziej realne plany wykończenia wnętrza swojego gniazdka. Obok zwolenników klasycznych wnętrz nie brakuje osób, które szukają bardziej nieszablonowych i niespotykanych sposobów na urządzenie domu. Oto pomysły na nietypowe wykończenie wnętrz, czyli metody na to, jak stworzyć niepowtarzalny dom z pomysłem.

Ściana inaczej

Tradycyjnym sposobem na wykończenie ścian w domu jest pomalowanie ich farbą. Jest to bez wątpienia najprostsza z metod, choć dzięki propozycji producentów wcale nie musi być nudna. Obok klasycznych farb lateksowych czy nowszych, hybrydowych, nie brakuje także produktów, które zapewnią zupełnie niecodzienny efekt na ścianie. Wystarczy sięgnąć po farby metalizowane czy farby strukturalne, które nadają powierzchni ciekawej faktury. Zaletą farb strukturalnych jest to, że podłoże nie wymaga specjalnego przygotowania, a więc ujdzie nam na sucho nawet nie do końca wyrównana i idealnie wygładzona ściana.

Who called – https://unknown-number.co.uk/

Coraz więcej osób wybiera jeszcze bardziej niecodzienny sposób wykończenia ściany w swoim domu, sięgając po trójwymiarowe panele ścienne. Sam montaż nie jest zbyt skomplikowany, a efekt robi wrażenie na każdym gościu. Tego typu panele 3D występują w wielu wariantach kolorystycznych i są wykonane z różnego rodzaju materiałów, więc bez problemu można je dopasować do stylu wnętrza.

Oryginalna podłoga

Nietypowe pomysły wykończenia dotyczą także podłogi, na której od lat królują drewniane panele. Jeśli ktoś poszukuje odmiany warto zerknąć w najnowsze propozycje architektów, które z powodzeniem są stosowane w coraz większej ilości wnętrz. Wraz z trendem budowy domów i aranżacji w stylu industrialnym rosnącą popularność zdobywa podłoga wykonana z betonu. Zamiast dekoracyjnej posadzki należy zabezpieczyć betonowe podłoże odpowiednimi preparatami, w tym masą samopoziomującą oraz lakierem.

https://unknown-number.co.uk/number/01635283606

Z kolei do popularności stylu eko nawiązuje podłoga korkowa, która łączy w sobie zalety drewna, a jednocześnie zapewnia niespotykany efekt we wnętrzu. Korek jest bardzo lekki, odporny na działanie wilgoci, wgniecenia, ale cechuje się też doskonałą izolacją termiczną. Dodatkową zaletą, za sprawą której dość często jest stosowany w pokoju dziecięcym lub sypialni jest jego zdolność do pochłaniania drgań i wibracji, przez co doskonale izoluje hałas w domu. Korkowa podłoga to też ciekawa alternatywa dla alergików, ponieważ nie przyciąga i nie pochłania kurzu.

Drugie życie mebli

Budowa domu to niepowtarzalna okazja, aby wykorzystać dawno spisane na straty meble i nadać im drugie życie. Wielu przyszłych właścicieli nieruchomości odkrywa zapomniane komody, szafy czy toaletki, które po odpowiednich pracach stolarskich można z powodzeniem wykorzystać w nowym domu. Warto zacząć poszukiwania właśnie od swoich zasobów – piwnica w starym domu czy garaż znajomych to pierwsze miejsce, w które powinniśmy się udać. Jeśli nie uda nam się znaleźć nic interesującego można wybrać się na targi, gdzie regularnie wystawiane są antyki. Jak zabrać się za odnowę starych mebli? W sieci nie brakuje poradników dotyczących renowacji drewna, które pozwolą nawet zupełnym amatorom na uzyskanie oryginalnych mebli, których nie spotkamy w żadnym innym domu.

Winter Polska


Sprawdź usługi: deweloper Szczecin

tesla body kit