Jak urządzić nowocześnie wnętrze?

Data dodania: 30.08.2016


Wraz z odbiorem domu od dewelopera przychodzi czas na ostateczne wykończenie wnętrza. Nowoczesne domy, które obecnie cieszą się największym zainteresowaniem ze strony nabywców powinny być piękne i zgodne z współczesną architekturą nie tylko z zewnątrz, ale przede wszystkim w środku, gdzie wszyscy lokatorzy spędzają większość czasu. Jaka aranżacja wnętrz pozwoli podkreślić nowoczesny charakter domu?

Wpływy minimalizmu

Źródła architektury nowoczesnej nawiązują w teorii do założeń modernizmu, który słowami Le Corbusiera postulowały przede wszystkim o wyższość funkcjonalności nad wartościami ozdobnymi. Stąd współczesne projekty wnętrz bardzo często odwołują się do stylu minimalistycznego. Jak zastosować go w swoim domu? Przede wszystkim rezygnować z elementów, które nie mają określonej funkcji, a jedynie zajmują miejsce – lepiej zastąpić kilka mało wartościowych ozdóbek jedną, efektowną, o oryginalnej formie.

Również firmy zajmujące się budową domów i sprzedażą nieruchomości preferują aranżację wnętrz w tym stylu. Jeśli klient jest zainteresowany zakupem domu w stanie pod klucz czy deweloperskim najprawdopodobniej spotka się z wieloma propozycjami opartymi na zasadzie mniej znaczy więcej. Z jednej strony umożliwia to łatwą adaptację przez nowych mieszkańców, a z drugiej optycznie powiększa i otwiera przestrzeń, co zwiększa atrakcyjność nieruchomości w oczach potencjalnego nabywcy.

Otwarta przestrzeń

Jednym z trendów w architekturze wnętrz, który warto wykorzystać w swoim domu jest koncepcja open space, czyli otwartej przestrzeni. Jak widać w realizacjach nowoczesnych domów TLS Developer, takie rozwiązanie sprawdza się zarówno w pomieszczeniach o sporej powierzchni, jak i nieco mniejszych. Najczęściej spotykanym sposobem na zaaranżowanie wnętrza open space jest połączenie kuchni z jadalnią i pokojem dziennym. Dzięki temu mieszkańcy mają swobodny dostęp do wszystkich tych pomieszczeń, wizualnie wnętrze wydaje się większe, a przestrzeń nie traci na funkcjonalności.

Jasne wnętrze

Obok otwartych przestrzeni warto zadbać o odpowiednią oprawę światła we wnętrzu. Podstawą jest tutaj oczywiście praca architekta czy dewelopera, który powinien na etapie projektu wykorzystać chociażby położenie powstającego domu względem stron świata. W fazie wykończenia należy podkreślić naturalne oświetlenie i zadbać o odpowiednie źródła światła sztucznego. Sprawdzonym sposobem jest umieszczenie kilku źródeł oświetlenia na różnych wysokościach, tak aby tworzyły warstwowo przenikające i uzupełniające się światło.

Nowoczesne materiały

Równie ważne są wykorzystane do wykończenia i aranżacji materiały. Bardzo dobrze sprawdza się drewno, które natychmiastowo nadaje wnętrzu domowego charakteru, bez utraty nowoczesnego stylu. Mile widziane są także mniej konwencjonalne materiały, takie jak chociażby beton czy szkło, które jeszcze kilka lat temu były zarezerwowane do budowy domów, a dziś doskonale uzupełniają nowoczesne wnętrza – takie jakie proponuje TLS Developer.


Jak wybrać schody do nowoczesnego wnętrza? Sprawdź: budowa-schodow.szczecin.pl