Domowe pomieszczenia – dowiedz się, jak dobrze zaplanować ich ilość i rozkład!

Data dodania: 30.11.2017


Jeśli jesteś jedną z osób nieustannie marzących o własnym domu – na pewno masz w głowie dokładny plan tego, jak powinien on wyglądać, aby cieszyć Twoje oko i jednocześnie być funkcjonalnym. Nie bujaj jednak zbyt mocno w obłokach – warto trzeźwym okiem spojrzeć na projekt domu i zastanowić się – ile właściwie pomieszczeń będzie nam potrzebnych? Pamiętaj, że dobry projekt domu powinien zawierać szczegółowe rozplanowanie przestrzeni, której powinno wystarczyć dla wszystkich domowników. Aby dowiedzieć się, jak to zrobić, przeczytaj poniższy artykuł!

Apartamenty na sprzedaż nad morzem

Zacznijmy od pokojów, w których chcąc nie chcąc spędzamy najwięcej czasu każdego dnia, a zwłaszcza nocy – sypialnie. Warto  przemyśleć ich ilość, ponieważ jest to pomieszczenie w którym każdy może zaznać upragnionej prywatności i spokoju. Zazwyczaj dzieje się tak, że sypialnia rodziców zostaje tak rozplanowana, aby stworzyć połączony ze sobą ciąg pomieszczeń, na który składa się część do spania, garderoba oraz łazienka wraz z toaletą. Sprawdzi się to szczególnie w przypadku posiadania licznego potomstwa – sypialnia rodziców stanowi wtedy ich prywatną przestrzeń.

Budowa domów Szczecin

Pora na kwestię łazienki, a raczej łazienek. W dzisiejszych czasach potomstwo jest coraz liczniejsze, a co za tym idzie – w domu robi się coraz tłoczniej. Aby zapobiec ciągłym kolejkom do łazienki i kłótni o to, kto wejdzie do niej jako pierwszy – przemyśl projekt domu uwzględniający więcej niż jedną łazienkę. Jak prawidłowo określić ich ilość? Podstawowym kryterium są piętra – każda z kondygnacji powinna posiadać odrębną łazienkę, a na parterze powinna znajdować się łazienka z której będą korzystali nasi goście. W przypadku domu parterowego, zazwyczaj jedna łazienka w zupełności wystarczy. Zapomnij o konfliktowej kwestii łazienkowej i ciesz się spokojem w swoim nowym domu!

cyrklewicz zarządzanie

Decydując się na określony projekt domu w mieście Szczecin lub innym polskim mieście – nie zapominaj sprawdzić, jak wygląda kwestia kuchni. Nie może ona być zbyt mała, ponieważ gotowanie w ciasnym pomieszczeniu może okazać się bardzo niewygodne. Warto, by była przestrzenna – taki efekt możesz łatwo uzyskać, poprzez połączenie kuchni z salonem lub nawet z jadalnią. To rozwiązanie sprawi, że cała rodzina będzie korzystać z codziennego kontaktu, ponieważ nie będą „poukrywani” po swoich pokojach. Jaką kuchnię wybierzesz? To zależy od Twoich upodobań, jednak pamiętaj, że kuchnia otwarta sprzyja organizacji spotkań towarzyskich! Kiedy Ty będziesz przyrządzał przysmaki w kuchni, Twoi goście mogą odpoczywać w salonie lub spędzać czas przy stole w jadalni, czekając na zaserwowanie posiłku.

Projektowanie domów Szczecin

Apartamenty w Kołobrzegu

Inwestycje nad morzem