Czy warto zatrudnić architekta wnętrz?

Data dodania: 30.12.2016


Kupno nowego mieszkania czy budowa domu wiąże się z koniecznością aranżacji wnętrza. Możemy to zrobić na własną rękę lub zatrudnić profesjonalistę (sprawdź: budowa domów Szczecin). Zdecydowana większość inwestorów wybiera tę pierwszą opcję. Czy słusznie? Warto zatrudnić architekta wnętrz, czy jednak postawić na własny zmysł?

Zatrudnienie architekta wnętrz wiąże się z dodatkowymi kosztami. Nie tylko będziemy musieli zapłacić za wyposażenie domu, ale także za usługi fachowca (zobacz: deweloper Szczecin). Z tego powodu niechętnie decydujemy się na to, uchodzące za luksusowe, rozwiązanie. Weźmy jednak pod uwagę kilka aspektów, które mogą zmienić nasze spojrzenie na sprawę.

Jeśli zatrudnimy architekta wnętrz, będziemy mieli pewność, że nasze mieszkanie czy dom będą urządzone funkcjonalnie, oryginalnie i ze smakiem. Czasem, kiedy sami próbujemy urządzać wnętrze, kupujemy przedmioty, które nam się podobają, jednak po zestawieniu ich razem okazuje się, że zupełnie do siebie nie pasują. Uzyskujemy w ten sposób nieuporządkowany zbiór ładnych rzeczy, który najtrafniej jest nazwać chaosem. Profesjonalista (sprawdź: budowa domów Szczecin) ma ogólną wizję całości, do której pojedyncze elementy i dekoracje muszą się dostosować – nie odwrotnie.

Kiedy sami chcemy urządzić mieszkanie, musimy liczyć się z poświęceniem ogromnej ilości czasu. Pobieranie wymiarów pomieszczeń, analizowanie kolorów ścian, wybór mebli i dekoracji – to wszystko jest bardzo absorbujące, a poszukiwanie idealnych rozwiązań często mocno nadwyręża cierpliwość i nerwy. Architekt wnętrz jest na bieżąco z ofertami producentów i wie, jakie sprzęty można znaleźć w sklepach lub w sieci. U niektórych firm często ma zniżki, dzięki którym oryginalne wyposażenie może uzyskać po okazyjnych cenach. Dla portfela inwestora to bardzo pozytywna informacja. Aby na tym realnie skorzystać, zawsze żądajmy faktury za zakupione sprzęty, aby architekt nie podał nam ceny rynkowej, a sam zainkasował resztę zaoszczędzonych pieniędzy.

Kiedy budowa domu (zobacz: deweloper Szczecin) lub nowe mieszkanie stwarza potrzebę aranżacji wnętrza, warto zwrócić się z tym do specjalisty. W zależności od renomy architekta wnętrz, cena za usługę może być różna, ale nie należy pod tym względem zbyt oszczędzać. Doświadczony fachowiec znacznie lepiej zaprojektuje nasze wnętrze, choć czasem warto dać szansę młodemu, lecz zdolnemu architektowi. Najważniejsze to obejrzeć jego portfolio i zdecydować, czy jego realizacje przypadły nam do gustu.

Domy Kołobrzeg

cyrklewicz nieruchomości